bublifuk

Kto by nemal rád bublifuk? Myslím, že sa vždy nejaký nájde v každej domácnosti. Hlavne teraz v letnom období. A viete, že bublifuk môže slúžiť aj na vytvorenie umeleckého diela? A zvládnu to aj drobci. A poriadne si to užijú. Ukážeme vám dva spôsoby ako sa dá s bublifukom tvoriť a vy si už vyberte, ktorý sa vám bude páčiť viac.

Čo budete potrebovať:

  • bublifuk
  • potravinársku farbu (rôzne farby, nech to máte pestré)
  • slamky
  • misky
  • výkresy

Najprv si pripravte stôl na tvorenie. Niečim ho zakryte a odporúčam aj obliecť si nejaké zásterky alebo staré tričká. Táto aktivita je trošku “neporiadna”, ideálne by bolo robiť ju vonku za slnečného ale neveterného počasia. Taký bol vlastne aj náš pôvodný zámer, ale začalo fúkať, tak sme sa presťahovali dnu.

Do misiek vylejte bublifuk a zafarbite ho. Ja som do každej misky vyliala polovicu bublifuku. Prvú misku som zafarbila červenou farbou, druhú modrou a do tretej sme namiešali fialovú. Iné farby sme doma nemali.

1.spôsob

Prvý spôsob maľovania bublinami je úplne jednoduchý. Proste len vyfukujte bubliny zafarbených bublifukov na papier. Každá bublina, ktorá praskne, zanechá po sebe na papieri krásnu farebnú stopu.

Tu sa ukázalo, že by bolo lepšie robiť to von na väčšej ploche, lebo pri fúkaní bublín zblízka sme boli ostriekané farbou aj my. Neuvedomovali sme si to až kým sme nedokončili a nepozreli sa na seba a nevybuchli smiechom. Ešte šťastie, že sme pracovali s potravinárskou farbou, ktorá ide ľahko dolu.

A takéto krásy vám vzniknú.

 

2. spôsob

Aj toto bola zábava. Každý si vzal pred seba misku a fúkal do nej slamkou aby sa spravil čo najväčší kopec bublín.

farebný bublifuk

Potom sme jednoducho tie bubliny pricapili papierom, čo nám vytvorilo krásny bublinkatý vzor.

Takto sme opečiatkovali celý papier.

bublifuk a tvorenie

Už výkresy samé o sebe sú krásne, môžte si ich zarámovať, alebo použiť na ďalšie tvorenie. My sme ich použili na výrobu kvetín. Naša babka bude mať čochvíľa narodeniny, tak už máme pre ňu darčeky.

Maruška vyrobila pohľadnicu

bublifukové obrázky

Terezka s Juli takéto obrazy

Myslím, že babka bude spokojná.

Príjemné letné tvorenie, prajeme!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.