Február k nám domov priniesol hlavne choroby. Ale aj napriek tomu sme čítali, koľko nám hlasivky a boľavé hlavy dovolili. Toto je teda naše naj februárové čítanie.

Spoločné čítanie

Dášenka alebo život šteniatka (Karel Čapek)

Ako už názov napovedá, kniha pojednáva o živote šteniatka Dášenky, od jeho narodenia až po jeho odchod do novej rodiny. Miestami vážne, no najčastejšie humorné opisy Dášenkiných prvých krôčkov, ale aj iných prvých razov si nás doma všetkých získali. Je to vlastne taký náhľad do psej duše.

februárové čítanie

Kniha okrem ilustrácii samotného autora obsahuje aj fotky z jeho fotoaparátu, ktoré pravdepodobne robil, keď Dášenke rozprával rozprávky, ktoré tvoria druhú časť knihy.

Knižku najviac odporúča Juli. Dášenka ju úplne očarila.

Leonardo da Vinci 

Nedávno sme sa trošku zabávali s Leonardom da Vinci (článok tu a tu). Aby sme boli viac v obraze, kto bol tento veľký človek a čo všetko urobil, prečítali sme si ďalšiu z minibiografií , ktoré máme doma z vydavateľstva Sun. Škoda, že takéto počiny vychádzajú prevažne len v českom jazyku.

februárové čítanie

Terezkine čitanie (10)

Kroniky Narnie Strieborná stolička (C.S. Lewis), Kroniky Narnie Posledný boj (C.S. Lewis)

Narnia je dočítaná. Zo 4 februárových týždňov bola Teri 2 týždne chorá, takmer vôbec nečítala, ale keď vyzdravela, pustila sa do toho poriadne. Posledné dva diely Narnie zhltla ako malinu. A tie oslavné ódy okolo nej. Už som o nich asi písala.

Momentálne sa chystá spraviť o celej sérii Lapbook. Nechajme sa prekvapiť. Ja sa priznám, že tieto posledné časti som nečítala, ale to dieťa ma nakazilo svojím nadšením, že mám chuť celú Narniu začať čítať odznova a konečne ju dočítať.

februárové čítanie

Julinkine čítanie (8)

Rozprávky o zvieratkách (Vladimír Sutejev) 

Pre Juli som hľadala niečo podobné Lobelovi. Niečo o zvieratkách s príjemným láskavým humorom. Dostala som odporúčanie na Sutejevove Rozprávky o zvieratkách a bola to dobrá rada. Ďakujem. Rozprávočky sú to nielen veselé, ale aj hravé, ba dokonca niektoré aj premýšľavé a múdre.

februárové čítanie

Šelmy (Sarah Walker)

To, že Juli miluje zvieratá už vie asi každý. Chvíľu sú to psíky, potom mačky, láska ku koňom je asi trvalá, no a v poslednej dobe sú to šelmy. Hlavne tie mačkovité.

Takú radosť mala z tejto knihy. Sú v nej rôzne zaujímavosti z mačkovitej ríše,porovnanie jednotlivých druhov, spôsob ich života a hlavne (pre Juli je to veľmi dôležité) reálne fotografie.

februárové čítanie

Kopu vecí bolo nových aj pre mňa. Úplne ma dostal napr. serval. Doteraz som netušila, že niečo také existuje.

Okrem encyklopedických informácií, kniha na konci obsahuje aj kvízy a spoločenskú hru. Myslím, že je to ideálny spoločník napríklad aj na cesty. Niečo nové sa naučíte aj sa zahráte.

Maruškine (4,5) a Hankine (2) čítanie

Emka a lesné zvieratká ( Daniela Nováková, Ľubica Brezovická Šebeková)

Túto knihu si vybrala v knižnici Maruška. Páčili sa jej obrázky. A aj mne. Kniha rozpráva jednoduchý príbeh o Emke, ktorá sa jedného dňa rozhodne, že preskúma blízky les.

februárové čítanie

Emka spoznáva nové zvieratká, rastlinky, stromy, ale zisťuje aj to, že les môže byť aj nebezpečný. Vďaka didaktickým úlohám, ktoré v knihe sú, môže les trošku spoznať aj malý čitateľ.

Lila a žabka – Boľavá nôžka, Lila a rybka – Loďka (Isabelle Gibert)

Kratučké, ale milé príbehy o lienke Lile a jej kamarátoch, ktoré učia deti takým hodnotám ako je priateľstvo, spolupatričnosť, či pomoc v núdzi.

Lebo veď vo dvojici je nám lepšie.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.