Vianočné šarády, veselá vianočná hra.

Poznáte hru Šarády? Je to hra, ktorá je veľmi jednoduchá na prípravu, ľahko prenosná a dá sa hrať s rôznymi obmenami. Prakticky ju môžte hrať kdekoľvek a s kýmkoľvek. Je ideálna na hranie v rodinách, na rôznych oslavách, či detských prespávačkách, ale určite sa ju hrávajú aj deti v škôlkach, či materských centrách.

Je to hra ku ktorej potrebujete len zoznam rôznych vecí, dobrú partiu a vašu vlastnú fantáziu.

Keďže sa blížia najkrajšie sviatky roku a aj vianočné prázdniny sa deťom predĺžili, prichystala som pre nás aj vás Vianočnú verziu tejto hry. Vianočné šarády.

vianočné šarády

Vianočná hra obsahuje 64 kartičiek s rôznymi postavami, vecami alebo činnosťami, ktoré sa nám spájajú s Vianocami a Novým rokom.

Nájdu sa tam aj kartičky s názvami najobľúbenejších vianočných pesničiek a rozprávok. Súbor na stiahnutie obsahuje aj prázdne kartičky, do ktorých si môžete dopísať vlastné slovné spojenia, ktoré sa vám spájajú s Vianocami.

Pravidlá

V tejto hre sa nesmie rozprávať, dovolené je len dané slovo pantomimicky predviesť. Ak si vytiahnete napríklad pesničku, môžete naznačiť držanie mikrofónu. Ak si vytiahnete rozprávku, môžete naznačiť, že natáčate kamerou, alebo ukázať na telku. Dovolené je ukázať aj počet slov, ktoré idete predvádzať. Všetko ostatné je už na vašej fantázii.

Hru môžete hrať súťažne. Keď sa rozdelíte na skupiny, jeden zo skupiny predvádza kartičku a ostatní hádajú. Ktorá skupina prvá uhádne má bod.

Alebo si ju môžete hrať len tak bez bodovania. Táto varianta zabaví hlavne rodiny s menšími deťmi, ktoré potrebujú dopredu napovedať čo majú znázorniť. U nás doma, si každý vyberie jednu kartičku, napodobní ju a ostatní hádajú. Každý za seba, len tak pre radosť z hry.

Pri tejto hre zažijete kopu smiechu, musíte poriadne zapojiť vlastnú fantáziu ale hlavne budete spolu. Pretože nič nie je zábavnejšie a neprinesie do rodiny väčšiu pohodu ako, keď deti vidia predvádzať rodičov kapra vo vani, alebo snehovú guľu.

Ak hľadáte ešte nejaké zimné aktivity na zabitie nudy, nakuknite aj do série našich adventných tvorení, tu, tu a tu.

Na záver vám prajem krásne prežitie Vianočných sviatkov, hlavne veľa pohody a zdravia a nech je pre nás všetkých nový rok zázračný.

vianočné šarády

Vianočné šarády

Na stiahnutie

pošlite link na

Vaše osobné údaje sú u mňa v bezpečí a budem ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásady ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným na zaslatie hry a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacej témy.