Zaton holiday resort

Len toť nedávno sme sa vrátili z našej letnej dovolenky. Milujeme vodu, milujeme more, takže sme zamierili do Chorvátska, kde sme osem dní strávili v Zaton holiday resort.

Moje požiadavky na dovolenku nie sú vôbec náročné. Potrebujeme vodu a nejaké zaujímavé miesto na objavovanie. My proste musíme preskúmať toho čo najviac. A v Zatone a jeho blízkom okolí toho bolo naozaj dosť.

Voda

Okrem mora a pláže, Zaton ponúka pre ubytovaných hostí aj mini aquapark. Niekoľko rôznych bazénov, pre plavcov aj neplavcov, pre veľkých i najmenších.

Zaton holiday resort

Asi najväčší úspech mal bazén s troma menšími toboganmi a jedným veľkým vedrom, do ktorého tiekla voda, a ktoré sa z času na čas na zúčastnených vylialo.

Naše baby, tam naschvál na to vedro čakali.

To bolo piskotuuuu….

No ale nešli sme k moru preto, aby sme čas trávili len v bazénoch. More sme si tiež užili.

zaton

Pláž v Zaton holiday resort meria približne 1.5 km a nájdete na nej aj miesta čisto pieskové, ale aj kamienkové, miesta zaľudnené, ale aj ukryté, vhodné pre samotárov. Dokonca na jednom mieste je do mora spravená aj rampa pre vozíčkarov.

My sme sa najviac zdržiavali na pieskovej pláži, more v tejto časti vôbec nebolo hlboké. Raz som sa rozhodla, že pôjdem nájsť miesto, kde mi bude voda siahať aspoň po plecia. Tak som šla a šla a šla, až som moje deti videla ako 4 malé bodky niekde ďaleko na pláži a stále som mala vodu maximálne po pás. Tak som to vzdala a vrátila sa k nim.

Zábava

Ihriská priamo na pláži sú v takomto rezorte samozrejmosťou. Ale stavím sa, že na takúto vysokú sieť ste ešte nevyliezli.

V Zatone nebolo čas na nudu. O program pre deti, ale aj pre dospelých, sa od rána do večera starali animátori. Deti sa mohli zapojiť napríklad do rôznych súťaží, alebo si ísť večer zatancovať na mini disko. Veľké plus dávam animátorom, ktorí sa vedeli plynule dohovoriť v 4 jazykoch. Na výber sme mali z chorvátštiny, nemčiny, taliančiny a samozrejme angličtiny.

Aj v mori sú kadejaké atrakcie. Jedna mega šmýkačka, na ktorú sa ale baby neodvážili, a niečo ako nafukovacie ihrisko priamo na vode. Tam sa baby riadne vybláznili. Behať, skákať, či šplhať sa po nestabilnej nafukovačke, nie je vôbec jednoduché, ale vraj to bola zábava.

Ubytovanie

Ubytovanie v rezorte je rozdelené na niekoľko kategórií. K dispozícií je kemp, mobilné domy, alebo apartmánové domčeky. My sme bývali v prízemnom 2 izbovom domčeku. Izby boli maličké, akurát do nich vošli 2 postele a stolíky. To ale vôbec nevadilo, keďže sme tam chodili len spať.

Aby sme náhodou nezablúdili, na domoch boli takéto milé mapky, ktoré nás vždy bezpečne zaviedli do nášho domčeka.

Šikovne je vyriešené usporiadanie apartmánových domčekov. Každé dva rady domčekov boli k sebe otočené terasami a medzi nimi bolo malé ihrisko pre deti. Takže keď som chystala večeru, alebo sme na terase pili kávičku, deti sa mali kde hrať a boli na dosah.

Moje učiteľské srdce zaplesalo, keď som si všimla, že pozdĺž chodníkov, sa kde – tu objavili tabule s informáciami aké zvieratká môžme v Zatone stretnúť, alebo aké rastliny nám rastú rovno pod nosom.

zaton

Cvrčak

Nie, nepomýlila som sa, cvrčak je po chorvátsky náš cvrček.

A zaslúži si samostatný odsek v mojom článku. Pretože je v Zatone všade. Nevidíte ho, ale počujete. Nie tak ako doma, keď zopár cvrčkov spustí svoju pesničku pri západe slnka. Ale stonásobne viac. Ten zvuk sa nesie celým rezortom. Cvrčky občas stíchli, hlavne večer, ale naozaj len na krátku chvíľu…a potom zas spustili svoju pesničku.

My sme si pri vstupe do rezortu dokonca mysleli, že nám hučí niečo v aute, tak hlasno bolo cvrčkov počuť aj cez pozatvárané okná dnu do auta.

Zaton holiday resort je naozaj zaujímavé a príjemné miesto. Ale keďže v našej rodine nenájdete typického ležiaceho dovolenkára, ktorý sa celý týždeň nepohne z lehátka, okrem Zatonu sme navštívili aj iné krásne miesta. Ale o tom nabudúce, už o pár dní.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.