Ak vám v poslednej dobe došiel balík a v ňom ako obalový materiál kooopa bublinkovej fólie, nevyhadzujte ju. Dá sa s ňou pekne vyhrať. U nás sa bublinková fólia najčastejšie využíva ako senzomotorický materiál. Jednoducho si ju deti vyberú, zobujú ponožky a bosými nôžkami po nej behajú, či skáču. Vtedy majú aj uši pôžitok. Bublinková fólia sa dá ale využiť aj kreatívne. A radosť z toho budú mať najmä malí drobci.

Keďže ide jeseň, rozhodli sme sa doma, že si spravíme nové, jesenné zápichy do kvetináčov. Vybrali sme teda bublinkovú fóliu, temperky, štetce, nožnice a výkresy a pustili sme sa do práce.

zápichy z bublinkovej fólie

Ako prvé je potrebné pomaľovať fóliu. Jesenné zápichy si vyžadujú jesenné farby, tak sme si také namiešali na kartón.  Ja som do vytlačených temperiek rovno kvapla zopár kvapiek vody, aby sa Hanke ľahšie s nimi maľovalo. Ona ešte nezvláda ten postup máčania štetca do vody a následne do farieb.

Potom už každý maľoval podľa svojej fantázie. Krížom-krážom, či pekne poporiadku. Ako sa komu páčilo. Aby sa dievčatám fólia neposúvala po stole, prilepila som ju kúskami maliarskej pásky.

bublinková fólia

Keď bola celá fólia pomaľovaná, vzali sme výkres A4 a položili sme ho na fóliu. Poriadne sme ho rukami popritláčali, nech sa z nej farba  prenesie na papier. Dievčatá odniekiaľ doniesli  aj valček na plastelínu a pomohli si aj s ním.

Keď papier od fólie odlepili, čakalo ich prekvapko. Bublinky sa odtlačili a celý papier bol pomaľovaný farebnými guličkami. Už toto, samo o sebe boli pekné dielka.

bublinková fólia

Keď odtlačené papiere poriadne preschli, prišiel čas na tvorbu samotných zápichov. Na tie sme potrebovali šablónu jabĺčka a hrušky, lepidlo, špajle a lepiacu pásku a ešte kúsok hnedého výkresu na dotvorenie stopky.

Makety sme obkreslili vždy dve a zrkadlovo, aby boli zápichy obojstranné.

bublinková fólia

Na rubovú stranu vystrihnutých tvarov sme lepiacou páskou prilepili špajlu, hore stopku. Potom už len stačilo oba vystrihnuté tvary zlepiť dokopy a zápichy boli hotové.

Teraz nám doma takto pekne krášlia kvetináče.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.