V kempe Villa Betula sme boli ubytovaní počas našich liptovských túlačiek. Vybrali sme si ho preto, lebo sme mali so sebou 6 detí vo veku od 2 do 10 rokov a mali sme taký tušák, žeby sa im tam mohlo páčiť všetkým. Hľadali sme niečo, kde budeme môcť my dvaja nerušene piť kávu (aspoň chvíľu), zatiaľ čo si všetky “naše” deti nájdu nejakú zábavku na blízku.

A želanie sa nám splnilo.

Villa Betula

Kemp Villa Betula je súčasťou turistického strediska Villa Betula resort, na severe Slovenska, v okrese Liptovský Mikuláš. Okrem miesta pre stany, karavany, či obytné prívesy, ponúka možnosť ubytovať sa aj v mobilných domoch, či dokonca v penzióne. Sociálne zariadenia tu  boli čisté.

Keďže mám ešte relatívne malé deti, veľmi oceňujem, že sa pri umývadlách nachádzali stupienky pre menšie deti a bol tam tiež nočník a redukcia na záchod. Sprchy boli síce na žetóny, ale voda tiekla dosť dlho. My sme sa na jeden žetón stihli osprchovať vždy dve. Pre ubytovaných sú ďalej k dispozícií aj dve kuchynky, s dvojplatničkami a mikrovlnkami. Je tu tiež práčka, ktorú si treba v prípade potreby priplatiť.

kemp Villa Betula

Zábava

Čo ho robí výnimočným, je priestor, ktorý je tu vymedzený pre deti. Ja som už čo to videla, ale toľko rôznych atrakcií v rámci jedného strediska, ešte nikdy.

Strávili sme tu 4 dni, ale s určitosťou viem povedať, že deti nestihli preskúmať a vyskúšať všetko, čo sa tu ponúka. Lebo v tomto kempe bolo fakt všetko.

Obrovské detské ihrisko, vraj najväčšie na Liptove (to fakt niekde na Slovensku je väčšie?). Ani neviem  povedať, koľko rôznych preliezačiek na ňom bolo, ale viem, že všetky deti si tu našli to svoje. Naša 2 ročná Hanka sa zabávala na menších šmýkačkách, alebo v rôznych mini domčekoch rozhodených kade-tade po kempe.

Maruška často skúšala svoje sily v mini lanovom parku a najstaršie baby boli najčastejšie asi na vysokej lanovej lezeckej pyramíde alebo pri rôznych kárach a vozítkach.

kemp Villa Betula

Asi najväčší úspech u dievčat mala obrovská trampolína. Nobelovu cenu tomu, kto ju vymyslel. A dve Nobelovky tomu, kto trampolínu ohradil, rozdelil na viacero menších úsekov tak, že sa jednotlivé deti navzájom nerušia, každý si skáče svoje a pritom sú všetci v bezpečí v jednej “klietke”.

V kempe nájdete aj mini farmu s rôznymi hospodárskymi zvieratkami, dokonca tam bol aj emu. Ráno nás budilo híkanie somárikov a gagot husí.

kemp Villa Betula

No a samozrejme, že naša Juli objavila aj stajňu s koňmi, pri koníkoch mačku s mačiatkami, takže ona mala o zábavu postarané. Mačičky sa prechádzali voľne po kempe, občas sme ich našli uvelebené aj v našich kempových stoličkách. Na koníkoch sa dá v kempe za príplatok aj zajazdiť. Buď v jazdeckej aréne alebo aj voľne.

kemp Villa Betula

Komu je v lete horúco, môže využiť malý prírodný bazénik. Voda v ňom nie je nijako upravovaná, takže je dosť studená (povedali košické deti). Alebo sa stačí popreháňať medzi malými fontánkami, ktoré si tu veselo celý deň vystrekujú ako sa im zapáči a osviežujú každého naokolo.

kemp Villa Betula

A to ešte nie je všetko. V prípade zlého počasia, alebo veľmi horúceho, môžte zaliezť dnu na interierové ihrisko. Deti sa vyšalejú aj tam a rodičia si zatiaľ dajú kávičku, alebo si môžu posedieť v “obývačke” a prečítať si nejakú knihu.

kemp Villa Betula

Je toho fakt veľa, nemáte šancu na nudu. Zaujímavé je, že aj keď je tu pre deti naozaj veľa atrakcií a počas nášho pobytu sa tu premlelo dosť veľa ľudí, vôbec tam nebol hluk. Kempová časť sa nachádza na okraji celej detskej parády, takže ak máte radšej kľud, aj ten tu nájdete.

My môžme resort Villa Betula len odporučiť. Pre deti je to raj.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.