Blíži sa Valentín a babám sa zažiadalo vyrobiť niečo pre ich najväčšie lásky (starí rodčia a ocko, samozrejme). Chcelo to niečo iné ako doteraz, tak sme vyskúšali maľovanie na alobal.

Je to celkom jednoduché, moje baby to zvládali takmer úplne samé. Najviac práce sme mali s obaľovaním kartónu alobalom, ale to zavinil srdiečkový tvar, pre ktorý sa dievčatá rozhodli. So štvorcom, či obdĺžnikom by to bolo určite jednoduchšie a stavím sa, žeby ma pri tomto tvorení vôbec nepotrebovali.

Tak teda poďme na to.

Čo budete potrebovať:

  • kartón
  • vlnu
  • alobal
  • lepiacu pásku
  • nožnice
  • permanentné fixy

Z kartónu sme si vystrihli požadovaný tvar. Keďže to má byť darček z lásky, boli to srdiečka. Po obvode srdiečok sme spravili nožnicami zárezy a začali sme cez ne namotávať vlnu. Srdiečko sme tak rozdelili na niekoľko rôzne veľkých plôch. Mali sme dosť tenkú vlnu, tak sme ju vždy cez dva zárezy namotali viackrát, aby línia zhrubla.

maľovanie na alobal

No a teraz nastáva tá najťažšia vec.

Odstrihnite väčší kus alobalu ako je samotné srdiečko, aby ste ho mohli do neho zabaliť. My sme ho nebalili celé, len lícovú stranu, alobal sme z druhej strany pozahýnali a prilepili lepiacou páskou, aby ostal na mieste. Pri tom obaľovaní dávajte pozor, nech sa vám alobal neprederaví. Tu potrebovali moje baby najväčšiu asistenciu. Dvom nám to vždy šlo lepšie.

maľovanie na alobal

Na lícovej strane obaleného srdiečka sme potom jemne prstami alobal vyhladili. Začali sa nám ukazovať línie, ktoré sme vytvorili vlnou a plochy medzi nimi.

A záver tvorenia je už zrejme jasný. Pomaľovať fixami plochy na srdiečku. Farby našich permanentných fixiek chytili na alobale iný nádych, ako keď s nimi dievčatá kreslia na papier, tak chceli vyskúšať každú jednu.

maľovanie na alobal

A tu sú hotové naše srdiečka.  Verím tomu, že sa tieto valentínky budú obdarovaným páčiť.

maľovanie na alobal

1 odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.