mirakulum

Vďaka Bohu za kamošov! Inak by sme sa nedozvedeli o tejto zázračnosti. O parku Mirakulum, neďaleko Prahy.

Ani neviem ako tento park charakterizovať. Zábavný park? To ho zďaleka nevystihuje, lebo pod týmto pojmom si zrejme väčšina predstaví hlučnú kolotočiarsku zábavu. Ale takýto on nie je. Slovo mirakulum znamená, podľa slovníka cudzích slov, niečo zázračné a presne takýto je tento park. Čarovný, zázračný, plný prekvapení a tajomstiev.

mirakulum

Nájdete v ňom labyrinty, mega hojdačky, šmýkačky všetkého druhu, obrovské trampolíny a kadejaké domčeky s tajnými chodbami. Zabavil nás aj lanový park, mestečko pre najmenšie deti, kde sme sa najviac nasmiali na pokrivených zrkadlách. Do podzemných tunelov sa dievčatá najprv báli ísť, bola v nich tma ako v rohu, ale keď som z ruksaku vytiahla čelovky, už šli preskúmať aj tie.

Dominantou Mirakula je drevený hrad, s nadzemnými chodbami, ktoré vedú poriadne vysoko. Napäť dolu, ba až do hradného podzemia, sa zas môžte zviezť dlhým tobogánom.

mirakulum

Kto nepotrebuje byť akčný a chce si len tak posedieť a oddýchnuť, nájde tu kopu miesta na leňošenie.  V parku Mirakulum sa dá aj grilovať, alebo môžte využiť stánky s občerstvením. V lesíku je aj náučný chodník a ak budete mať šťastie, môžte stretnúť aj zopár zvieratiek

Nesmiem zabudnúť na vodný svet, ktorý je založený na hre s vodou. Nečakajte žiadny aquapark, ale zmysluplnú zábavu s vodou, od ktorej deti ledva odtrhnete. Naše baby tu strávili (okrem mega hojdačiek) asi najviac času. Stavali vlastné priehrady, vyskúšali si Archimedovu skrutku, menili tok potôčikov, pokúšali sa spustiť vodný mlyn.  A najmenší člen sa len tak motkal vo vode a užíval si ju.

mirakulum

My rodičia sme sa spočiatku tvárili, že si tu pekne posedíme, popozeráme sa ako si naše dievčatá užívajú zábavu, ale netrvalo nám to dlho. To sa proste nedá len tak tam stáť a nevyskúšať všetko čo sa tu ponúka. Tam si proste každý nájde to svoje.

Musím ešte spomenúť, že sa mi veľmi páčilo celkové prevedenie parku. Všetky atrakcie sú tak nejak nenásilne, bez zbytočného použitia kikirikí farieb a s vkusom, vsadené do prírody a väčšina z nich je vytvorená z prírodných materiálov, ako sú drevo a kameň. My, čo poznáme väčšinou len typické plastové pestrofarebné ihriská, sme ostali naozaj očarení.

Že mal park Mirakulum úspech svedčí aj to, že po šiestich hodinách, čo sme v ňom strávili, naša Juli (najnespavejšie dieťa pod slnkom), odkväcla do postele (až som sa zľakla, že je chorá) a zaspala do 5 minút.  To je u nás historická udalosť hodná zápisu do kalendára.

5 komentárov
 1. Lucka
  Lucka hovorí:

  Ja odkedy som narazila na tento blog si stale hovorim “ako som zila bez tohto blogu??” Poskytujete tu take informacie, o akych som ja ani nechyrovala…

  Odpovedať
  • Katka
   Katka hovorí:

   Ďakujem za váš komentár, veľmi ma povzbudil do ďalšieho písania. Som rada, že ste si našli niečo, čo vás môže inšpirovať. Takto viem, že to čo robím má zmysel. Ešte raz, ďakujem

   Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.