V týždni o číslach si doma kraľujeme s Hankou samé. Ocko je v práci a ostatné dievčatá sú na prázdninách. Preto aj naše čítanie tak vyzerá. Vybrali sme si rôzne knihy, ale najviac čítame anglické leporelo Counting kisses. Toto je proste doteraz Hankina najobľúbenejšia kniha. Odkedy sa vie postaviť pri polici s knihami, odvtedy ju odtiaľ vyťahuje a musíme ju čítať stále dookola a dookola.

Counting kisses je kniha o unavenom bábätku, ktoré pred spaním dostáva pusinky od všetkých členov rodiny. A pekne poporiadku, od desiatich pusiniek na malé nožičky až po jednu sladkú pusinku na spiacu hlavičku.

počítacia pusinková hra

Samozrejme, že takúto knihu nemôžme len čítať. Musíte pusinkovať. Kým bola Hani bábätko pusinkovali sme ju podľa knihy, teraz už ona pusinkuje svoje bábiky, alebo nás.

Dokonca sme si podľa tejto knihy vymysleli jednoduchú hru, ktorú volám Počítacia pusinková hra. Vždy keď ju hrávame, musíme sa smiať, neexistuje, žeby sa niekto pri nej pohneval. Navyše Hani si pomaličky osvojuje podobu čísel, pojem množstva a učí sa aj pomenovať rôzne časti ľudského tela.

Na túto jednoduchú pusinkovú hru potrebujete dve čisté kocky. Ja som si ich vyrobila z výkresu, predlohu si môžte stiahnuť napríklad tu. Sú väčšie a lepšie sa s nimi Hanke manipuluje. Na jednu kocku napíšte rôzne číslice. Ja som napísala od 1 po 6. Na druhú kocku nalepte alebo nakreslite obrázky rôznych častí tela.

počítacia pusinková hra

Pravidlá hry sú jednoduché a môžte si ich rôzne obmieňať. Základ je hodiť oboma kockami. Potom podľa toho aké číslo na kocke padne a akú časť tela ukáže druhá kocka, môžte vy pusinkovať svoje bábätko, alebo ono môže dávať pusinky svojej obľúbenej bábike, či plyšákovi. Dôležité je nahlas pomenovať číslicu a pomaly každú pusinku rátať.  Hanke sa táto hra veľmi páči, my ju hrávame aj obrátene, teda, že ja dostávam pusinky od nej.

Obidve kocky, sme neskôr využili aj pri inej aktivite. Ak máte doma nálepkovača, čo by od rána do večera nerobil nič iné, len lepil rôzne nálepky, možno sa vám hodí.

Vytlačila som Hanke na papier veľkú bábiku. A znova sme hádzali oboma kockami. Tentokrát sme ale nedávali pusinky bábike, ale lepili sme po nej kade-tade nálepky. Jediný nedostatok tejto aktivity je, že kocka má len 6 strán, teda len 6 možností onálepokovať bábiku. No vyriešiť sa to dá jednoducho tak, že si prichystáte rôzne kocky s rôznymi časťami tela alebo rôzno farebné nálepky a polepíte bábiku viackrát.

Naše nálepkovanie sa od pusinkových aktivít posunulo ešte trošku dalej. Hani chcela lepiť ešte viac, tak sme sa rozhodli že si spravíme nálepkové srdiečko. Predkreslila som jej srdce na papier a jej úlohou bolo na čiaru lepiť malé bodky. Výborne to precvičuje koordináciu oko-ruka a odliepanie a následne nalepovanie nálepiek je perfektné na rozvoj jemnej motoriky.

Jedno srdiečko nestačilo, tak máme dve. Vraj to bude pusinkový darček pre ocka.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.