svetríkové tekvice

Jeseň je v plnom prúde, tak by to chcelo nejaké jesenné dekorácie. Tekvice zo záhrady sme už skoro všetky zjedli, nič neostalo na výzdobu, tak sme si nejaké museli vyrobiť. Na internete nájdete kopu návodov ako na svetríkové tekvice, my vám ukážeme ako sme ich vyrábali my.

Čo budete potrebovať:

  • staré svetre, či tričká
  • niečo na výplň (vatu, výplň z vankúšov, zbytky látok)
  • špagát, či rôznu vlnu
  • nožnice
  • gumičky

Na svetríkové tekvičk budete potrebovať spodok svetra alebo kúsok rukáva. Záleží, či chcete väčšiu alebo menšiu tekvicu. Odstrihnutý kúsok otočte. Z vlny alebo špagátu odstrihnite dlhý kus, prelože ho na 4 časti a zauzlite. Vložte vlnu dnu, tak aby oba konce trčali von. Tú stranu svetra, kde sa nachádza uzol na vlne, spojte gumičkou.

svetríkové tekvice

Potom sveter pretočte. Vznikne vám niečo ako vrecúško, z ktorého na spodku trčia 4 kúsky vlny. Vrecúško naplňte. My sme napĺňali výplňou z vankúšov a keď sa minula, napchali sme dnu postrihané trička a zvyšky svetra. Keď už je vrecúško plné, uzavrite ho ďalšou gumičkou. Vyformujte tvar tekvice.

Vlna, ktorá trčí odspodu, vám teraz pomôže vyformovať jednotlivé časti tekvice. Keďže je vnútro tekvice naplnené mäkkým materiálom, netreba veľa námahy. Koniec vlny obtáčajte okolo hornej gumičky.

Na záver už treba dokončiť len stopku tekvice. Jednoducho obtočte vybratú vlnu, alebo špagát okolo zvyšku svetra, ktorý ostal trčať nad tekvicou. Látka sa obtáčaním spevní, takže stopku na konci môžte aj pekne ohnúť, či si ju podľa seba natočiť.

svetríkové tekvice

My sme naše tekvičky robili z hrubého svetra a starších tričiek. Mali sme v pláne vyrobiť z neho veľkú tekvicu, ale ťažko sa nám s ním manipulovalo. Nakoniec sme z neho zúžitkovali len rukávy na menšie tekvičky. Na tie väčšie sa nám výborne hodili staré tričká.

Dokonca sme využili aj staré tepláky, ktoré už u nás doma nikomu neposlúžia. Kreativite sa medze predsa nekladú

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.