Určite vo svojom okolí (a verím, že aj priamo doma) máte nejakého LEGO maniaka. My máme doma zatiaľ troch. Tak si to isto viete predstaviť.

Tie drobné kocky sú všaaaadeeee. Doslovne. Oni asi majú nejakú zázračnú schopnosť sa klonovať, alebo aspoň teleportovať do všetkých kútov domu. Ale aj napriek tomu, patrí lego medzi ten typ hračiek, ktorým ich tendenciu rozsypať sa kde tade odpúšťam a privieram nad kreatívnym neporiadkom oči.

Nebudem tu vypisovať ako môže táto stavebnica rozvíjať vaše deti a čo všetko sa s ňou dá robiť. Proste vyzerá to tak, že lega nie je nikdy dosť. Hm, lenže, čo ak deťom nestačí, ale rodičia už nie sú ochotní ďalšiu stavebnicu kupovať?

LEGO SI POŽIČAJTE!

No to sa ľahko povie, že? No, ale od koho?

Ľahko sa povie a ešte ľahšie spraví.

Vedeli ste, že v  Košiciach máme prvú požičovňu lega na Slovensku?  Za určitý poplatok (veľmi priaznivá cena) si požičiate akúkoľvek stavebnicu na mesiac. Výber je pestrý, môžete si ho pozrieť tu.  Potom vám lego príde domov poštou alebo si ho môžte vyzdvihnúť osobne a už vám nič nestojí v ceste hrať sa do omrzenia. Teda máte na to mesiac, ale to je myslím ideálny čas niečo nové skúsiť, pohrať sa a potom vymeniť za iné.

Tak my sme to teda vyskúšali.

lego rent

Ako prvé som musela vybrať akú sadu vlastne chceme. Doma máme hlavne LEGO friends, keďže v tomto dome velia baby. Ale mne do očí udreli Lego spoločenské hry. V živote som o tom nepočula, žeby lego malo spoločenské hry. Zaujalo ma to, tak bolo rozhodnuté. Požičali sme si hru Piráti.

Hneď, ako nám bola hra doručená, sa baby pustili do stavania pirátskej lode. Návod nie je pribalený pri stavebnici, ale dá sa ľahko nájsť na internete. V krabici je pribalený aj zoznam všetkých kociek, aby ste vedeli, čo všetko bude treba vrátiť. Niektoré ťažko dostupné kocky sú označené, na tie treba dávať špeciálny pozor, nech ich detváky nestratia. Samozrejme, keďže sme mali požičanú spoločenskú hru, nesmel chýbať návod.

Cieľom hry je udržať svojho piráta na mostíku a nejakého iného zhodiť do vody k žralokom. Podľa toho aká farba padne na kocke sa môžte rozhodnúť. Keďže farby na kocku sa pridávajú postupne počas hry, žiadne kolo nie je také isté.

Bolo krásne sledovať ako vznikajú medzi dievčatami spojenectvá, keď chceli hodiť do vody mňa, alebo ocka (samozrejme, že si nemohol nechať ujsť hru s pirátmi…veď chlap). Pirátov sme sa  hrali veľakrát, dokonca aj s babkou.

lego rent

Ale piráti neostali len na svojej lodi. Veľakrát som si všimla že z nej zmizli a ocitli sa v hoteli, alebo si zašli na zmrzlinu s inými lego postavičkami. No, veď treba preskúmať neznámy terén. A lego panáčika to určite tiež ťahá ku kamarátom. Dokonca aj pirátska loď chvíľu slúžila ako rýbárska. Fantázii sa predsa medze nekladú.

Mesiac prešiel naozaj rýchlo, lego sme už vrátili, ale už som mala niekoľko požiadaviek aké ďalšie mám požičať.

Vraj: “mami, veď to je super, to je akokeby sme mali doma tisíc “leg” a každý mesiac sa môžme hrať s iným.”

Vyberať naozaj máme z čoho. Tak možno to tentokrát bude Lego architecture a môžme celá rodina postaviť Eiffelovku alebo londýnsky Big Ben. Alebo si požičiame hasičov? To by mohlo byť celkom zaujímavé v našom dievčenskom svete. A potom sa zas môžme zahrať nejakú hru, ten Hobbit yzerá zaujímavo.

Možností je naozaj veľa a čo mňa, ako najviac upratujúcu časť osadenstva, teší najviac je, že sa nám lego doma zbytočne nebude hromadiť, ale aj napriek tomu ho bude veľa a bude stále iné.

Tomu sa hovorí aj vlk sýty aj ovca celá. Vyskúšajte 😉

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.