jesseho strom

Kade-tade na internete už vykukajú rôzne inšpirácie na adventné kalendáre, tak som si povedala, že sa pridám a ukážem vám náš tohtoročný. Po minuloročnom úspechu biblického adventného kalendára, som sa rozhodla, že aj tento rok pôjdeme podobnou cestou a inšpirujeme sa aktivitou, ktorá sa volá Jesseho strom.

Pri tejto aktivite sa tiež počas adventu čítajú verše zo Svätého Písma. Tentokrát nám ale majú pripomenúť celý Ježišov rodokmeň, nielen príbeh jeho narodenia. A prečo Jesseho strom? Jesse bol Dávidov otec a ako vieme, Ježiš sa narodil z Dávidovho rodu.

Príslušné verše sú rozdelené na 25 dní (ja som dva posledné dni zlúčila do jedného). Každý verš je zameraný na nejakú osobu z Biblie, alebo na nejakú konkrétnu udalosť a ku každému existuje nejaký symbol. Po prečítaní verša sa daný symbol umiestni na stromček. Symbol môžu deti nakresliť samé, alebo vymaľovať už predkreslený, alebo šikovníci ho môžu ušiť alebo z niečoho vyrobiť.

jesseho strom

Stromčeky som už tiež videla kadejaké. Papierové na stene, ihličnaté vetvičky vo váze, či konáriky ozdobené umelým snehom položené niekde na krbe. Viac o Jesseho strome si môžte prečítať napríklad tu (tiež si tam môžte stiahnuť súradnice veršov a symboly).

Náš stromček bude jednoduchý, papierový, prilepený na dverách. Symboly bude pravdepodobne vymaľovávať Maruška alebo Hanka, ale vôbec nebudem mať nič proti tomu, ak sa staršie baby rozhodnú nakresliť svoje vlastné. Proste bude náš papierový stromček viac ozdobený.

Verše, ktoré budeme každý deň čítať, som tentokrát nepísala na papier, ale na drievka. Kúpite ich buď v lekárni (tie sú väčšie) alebo v kreatívnych obchodoch, tam sa dajú kúpiť aj obyčajné drevené alebo farebné.

Jednoducho som na každú paličku napísala súradnice, kde sa daný verš v Biblii nachádza, konce paličky som obtočila washi páskou a dopísala som čísla dňa. Spolu so strihaním symbolov mi celá príprava trvala pol hodinu.

Teším sa na tieto naše spoločné  hlbšie zamyslenia nad skutočným zmyslom Vianoc.

jesseho strom

Tu by pravdepodobne mal končiť môj článok o adventnom kalendári. Lenže….

Moje najstaršie dieťa sa rozhodlo, že mladším sestrám dopraje aj trošku svetskejšej zábavy, ako je rodokmeň Ježiša. Rozhodla sa, že im pripraví hľadací adventný kalendár. Veľký výkres rozdelila na 24 častí, rozstrihala ich a každú časť očíslovala.

Na druhú stranu nakreslila mini mapy. Na každej mape je iné miesto z nášho domu. Tam na to miesto, vždy večer uloží pre dievčatá prekvapenie a ony na druhý deň ráno budú hľadať.

Keďže naša Juli miluje hádanky a vtipy, budú prekvapením práve tie. Pre Marušku, ktorá miluje kreslenie tam budú ukryté maľovanky a vraj sem-tam tam skryje aj zopár orieškov, či chrumky, aby sa potešila aj Hanka, keďže ona sladkosti nemôže.

Mne sa tento jednoduchý nápad veľmi páči, som zvedavá ako to celé vypáli, ale myslím, že dievčatá budu nadšené. Vyzerá to na celkom zaujímavý čas čakania.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.