zamotané vianočné ozdoby

Vianoce sa blížia, takže treba znova vyrobiť nejaké nové ozdôbky. Každý rok si vyrobíme niečo nové, čo nám potom počas vianočného obdobia zdobí krb. Tento rok mi padli do oka jednoduché zamotané vianočné ozdoby.

Mám rada tvorenie, ktoré odo mňa nevyžaduje veľa prípravy a od detí veľa námahy. Zároveň však má pre deti nejaký úžitok a pekný výsledok je len bonusom navyše. A tieto zamotané, namotané vianočné ozdoby sú presne takéto.

zamotané vianočné ozdoby

Na zamotané vianočné ozdoby sme potrebovali:

  • paličky (kúpite ich v hobby obchodoch alebo v čínskych obchodoch)
  • tavnú pištoľ alebo silné lepidlo (Herkules)
  • rôznofarebné vlny
  • korálky, či pom-pomy na dotvorenie

Postup je veľmi jednoduchý.

Najprv sme si z paličiek vyrobili rôzne tvary a tavnou pištoľou sme ich zlepili dokopy. Paličky držia aj keď sú zlepené lepidlom, ale lepidlo dlhšie schne ako tavná pištoľ, takže odporúčam tvary lepiť aspoň hodinku pred samotným tvorením. Z paličiek sa dá vytvoriť kadečo. My sme si vyrobili stromčeky, hviezdy, vločky a Maruška si želala aj srdiečko.

vianočné ozdoby

Potom už len stačí vziať do rúk vlnu obľúbenej farby, zaviazať jej koniec na niektorú paličku a môžte motať. Dookola, kade-tade, nepravidelne, či pravidelne.  Ozdoby sú pekné aj keď na ne namotáte vlny rôznej farby. Proste, fantázií sa medze nekladú.  Ak budete pracovať s  nefarbenými paličkami, môže sa vám vlna trošku skĺzavať dolu, predsa len, tie farebné sú vďaka farbeniu drsnejšie.

zamotané vianočné ozdoby

Takéto namotané ozdoby sú podľa mňa krásne aj bez akéhokoľvek ďalšieho zásahu, no moje baby si niektoré chceli ešte dozdobiť. Takže znovu prišla na rad tavná pištoľ a korálky.  Nakoniec sme ešte ku každej priviazali uško na zavesenie a ozdôbky na krb sú hotové.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.