aktivita na stiahnutie

Prinášam vám jednu aktivitku na stiahnutie, ktorá podporí pisateľské zručnosti aj kreativitu vašich detí. Vymyslela ju moja dcéra.

Jedného dňa prišla za mnou s tým, že sa jej nepáči ako píše. Vraj píše ako malé decko (má 10) a chce to zlepšiť. Problém však bol, že sama sa nevedela naštartovať na to, čo má písať. Požiadala ma, aby som jej vymyslela nejaké otázky, na ktoré by odpovedala písaním do zošita.

Tak som jej teda vyhovela. Napísala som jej niekoľko otázok. Každú na jeden papierik. Papieriky som poskladala a vhodila do pohára. Vždy keď má chuť písať, vylosuje si jeden papierik, nalepí si ho do zošita a píše.

V tomto súbore nájdete 52 rôznych otázok a nápovied pre vaše deti. Na jeden týždeň v roku jedna. Ale nič vám nebráni v tom minúť ich aj počas dvoch mesiacov, ak sa deti rozpíšu. Stačí ich vytlačiť, rozstrihať, vhodiť do pohára, či krabičky, potom už len vylosovať, nalepiť do zošita a písať.

Alebo môžete využiť druhú alternatívu. Vytlačiť si celé hárky s otázkou, priestorom na obrázok a priestorom na písaný text.

aktivita na stiahnutie

Ako inak viete využiť tieto otázky?

  • Môžete ich využiť na rozprúdenie debaty. Nie každé dieťa je ochotné písať. Možno nevie o čom, možno má v sebe pisateľský blok, možno ešte nemá takú zručnosť. Možností je veľa, no nemali by brániť v rozvoji kreativity. Losujte si papierik a rozprávajte sa o danej téme.
  • Staňte sa pisárom dieťaťa. (Toto som robila s mojimi deťmi v období, keď ešte nevedeli písať) Niektoré deti, by veľmi radi zapísali svoje myšlienky, ale ich zručnosť je ešte veľmi obmedzená. Vylosujte si papierik a zapisujte myšlienky vášho dieťaťa presne tak ako vám ich diktuje. Garantujem vám, do budúcna vytvárate krásnu spomienku.
  • Kreslite. Nestačilo by ak by danú otázku pretavilo do kresby a pridalo k nej len párslovné popisky?

Aj pri tejto aktivite, ako aj pri mnohých iných platí zlaté pravidlo:

Ponúkam, ale nenútim.

A ja ešte dodám: Idem príkladom. Čo keby ste taký zošit na kreatívne písanie mali aj vy, rodičia?

Nech sa páči tu je ta sľubovaná aktivita na stiahnutie. Stačí vyplniť a priletí vám do mailu.

Ak by vám bolo málo kreatívnych aktivít, ponúkam vám jeden skvelý súbor  s názvom Príbeh snehovej vločky, stačí kliknúť tu a dovziete sa viac

3 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.