light box

Doma máme novú srandu. Teda máme ju už dlhšie, ale až teraz slávi úspech. Je to domáci LIGHT BOX (tzv.svetelná krabica 🙂 ).  Deťom som ju spravila už koncom septembra, ale až teraz, keď sú dni kratšie a skôr sa stmieva, našla svoje maximálne využitie.

Jej príprava je úplne jednoduchá a zostrojiť ju vám zaberie fakt len chvíľočku. Garantujem vám, že všetko čo na ňu potrebujete nájdete rýchlo doma, hlavne teraz v predvianočnom čase.

Jedna veľká plastová krabica (teraz na light box, neskôr na uskladnenie koláčikov), vianočné LED svetielka (určite ich už doma máte, a ak ich práve kupujete, prikúpte zopár navyše), papier na pečenie, prípadne alobal.

light box

Do krabice vložte svetielka, na veko krabice zalepte z vnútornej strany papier na pečenie (svetlo zo svetielok sa tak lepšie rozptýli), krabicu zatvorte, svetielka strčte do zásuvky a LIGHT BOX  je hotový. Naše svetielka svietili trošku slabšie, tak sme pod ne dali pokrčený alobal aby sa svetlo viac odrážalo.

No a čo teraz s takým LIGHT BOXom?

Kadečo.

Pôvodne som ho robila kvôli kadejakým výtvarným aktivitkám. Napríklad na učenie farebného kruhu. Kúpila som farebné fólie, že z nich vystrihnem nejaké tvary a ukážeme si na nich ako sa farby miešajú. K tomuto sme sa ale zatiaľ nedostali.

Deti nejak samé spontánne začali vytvárať vlastné aktivity.

Ako prvá Hanka. Drobec má očividne silné obdobie na tmu a svetlo, pamätáte si ako sa zatvárala do špajze s vyšitými súhvezdiami a vykrikovala odtiaľ, že svietia? Ešte stále to robí. Keď neviem kde je Hanka, nájdem ju so súhvezdím v špajzi.

Ju light box úplne očaril. Veď svieti. Keď som videla ako si naň hocičo kladie, dala som jej priesvitné žetóniky. Len tak som ich vysypala na kopu a čakala som čo spraví. Začala ich triediť!

Žlté k žltým, modré spolu, červené vedľa. Rýchlo som vytiahla fólie, vystrihla z nich štvorce a dala na light box. Všetky farebné žetóniky po jednom preniesla na fóliu príslušnej farby.  Potom si žetóniky zosypala na kopu a začala odznova.

Sedela pri tom 40 minút. Chápete? Kto má 2 ročné dieťa vie, že to je hromada času.

light box

Potom sa zjavila Maruška. Priniesla si dekoratívne kamienky, ktoré u nás slúžia na všetko možné. Hlavne na matematiku, ale už sa objavili aj v detskej kuchynke. Začala ich ukladať na light box. Krásne sa jej presvietili. Mama zas rýchlo zareagovala. Napísala som na kamienky fixkou písmená. A už sa skladali slová.

light box

A keďže sa vianoce fakt blížia, spravila som Maruške aj aktivitku na ozdobovanie stromčeka. Z fólii som vystrihla stromček a rôzne tvary a ona zdobila a zdobila a zdobila.

light box

Takto vyzerajú fóliové kreácie bez svetla…

a tu so svetlom. Krásne, že?

Nápadov ako sa dá light box využiť je veľmi veľa. Tu mám nejaké naškrečkované . Už sa teším, čo ďalšie vymyslíme. Alebo čo vymyslia dievčatá. Vtedy je to bez mojej námahy a s ich väčším zanietením.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.