Po nedávnom úspechu, ktorý zožal životný cyklus motýľa tvorený len odtláčaním rúk, sa Maruška dožadovala ďalšieho tvorivého “babrania”. Chcela niečo “pečiatkovať”.  Nejaké pečiatky doma máme, ale sú to hlavne písmenká a čísla, nič také, čo by ju momentálne oslovilo. Ja som však pri pohľade na našu rozkvitnutú mini záhradku pred domom dostala nápad. Mohli by sme si vytvoriť jarnú lúku. Tulipány, púpavy, hyacinty sa na nás usmievali a už som vedela ako na ne.

Aj keď doma pečiatky nemáme, vyrobíme si ich z toho čo nájdeme. Stačilo sa prejsť po dome a pečiatky boli hotové. Na tulipány použijeme vidličky, púpavy spravíme z vatových tyčiniek, hyacinty môžme aj prštekmi odtlačiť a uvidíme, čo ďalšie nám napadne.

Maruške sa nápad zapáčil, tak sme šli na to.

Najprv sme vodovkami spravili pozadie. Na trávu sme použili všetky odtiene zelenej a veľa vody, obloha ostala belasá. Keď vodovky uschli, pustila sa Maruška do pečiatkovania. Na púpavy sme spojili gumičkou niekoľko vatových tyčiniek dokopy, poriadne sme ich namáčali do farby a odtláčali.

Tulipány ideálne odtlačí vidlička len treba dávať pozor  odtlačila celá jej vrchná časť. Tým, že je zaoblená, treba nájsť ten správny sklon. No a hyacinty Maruška odtláčala prštekom.

pečiatky

Dielko by už bolo takmer hotové, ale Maruške sa zdalo, že tomu niečo chýba. Kvety, ale už nechcela, vraj by sa jej tam páčili nejaké stromy. Hmm, čo sa podobá na strom? Brokolica! Doniesla som jej zopár ružičiek brokolice, aby mohla vytvoriť na okraji lúky malý lesík.

pečiatky

Keď farby poriadne zaschli, vzali sme fixy a Maruška dokreslila drobné detaily, stonky a listy na kvety a lúku rozozvučala drobným hmyzom.

pečiatky

Vznikol z toho celkom zaujímavý obrázok, čo myslíte? 😉

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.