pátračky

Chodia vaše deti rady vonku?  Moje ako kedy a ako ktoré. V lete s tým problém nie je, za čo vďačím aj faktu, že netreba vynakladať žiadnu extra námahu na obliekanie a človek je von v podstate hneď ako sa tak rozhodne. No v zime to už je iná sranda.

Aj keď zasvieti slnko, ale fúka vietor.

Ak sneží, väčšinou nám chýba slnko.

Ak nasneží veľa, ťažko sa v tom chodí.

Ak nasneží málo, nedá sa stavať snehuliak a robiť snehový anjel.

No von raz za čas treba ísť a najlepšie je to vždy minimálne vo dvojici.

Aby sa vám ľahšie lákali deti vonku, niečo pre vás mám. Vytvorila som pre každé zvedavé dietko Zimné pátračky, ktoré si môžte na konci článku stiahnuť.

Pátračka je veľmi obľúbená aktivita u detí rôzneho veku. Je to vlastne taká menšia honba za akýmikoľvek pokladmi.  Pátračky stačí vytlačiť, pribaliť do batôžka, spolu s nimi aj nejakú ceruzku a môžte sa vydať na cestu objavovania.

Veci, ktoré máte hľadať, môžete hľadať len tak, alebo, ak vás je viac, môžte sa rozdeliť do skupín a zasúťažiť si, ktorá skupina ako prvá nájde všetky veci.

zimné pátračky

Pátračky vám pomôžu vytiahnuť deti von, aj keď sa im možno zo začiatku veľmi nechce. Ale poznáme to všetci, najťažšie je spraviť vždy ten prvý krok. No a vonku, na prechádzke im pomôžu viac sa sústrediť na veci okolo seba. 

Pátračky, ktoré si stiahnete sú tri.

Prvá je Zmyslová pátračka. S ňou prežijete zimnú prechádzku všetkými zmyslami. Budete sa viac pozerať, viac počúvať, dotýkať sa vecí, ktorých by ste sa možno bežne nedotkli. Do prechádzky sa zapojí aj váš nos a potom, keď už budete doma v teple, aj vaše chuťové poháriky.

Druhá je Svetielková pátračka. Tú si vezmite so sebou na prechádzku podvečer, keď sa pôjdete pokochať osvetlenými domami, alebo vybehnete na námestie vo vašom mestečku.

U nás je táto najobľúbenejšia. Nikdy sa tak rada nechodím prechádzať okolo domov, ako práve v tomto predvianočnom období. Radi si pozeráme rôzne výzdoby a veruže neraz nakukneme aj do okien, či neuvidíme svietiaci stromček. 

No a posledná pátračka je pre tých, ktorí naozaj vonku ísť nemôžu. Pri nej budete hľadať veci doma a niektoré možnosti sú naozaj zábavné a  neobmedzené. Môžete ju využiť aj na Silvestra, kým budete očakávať s deťmi Nový rok.

Tak už vám neostáva nič, iné, len si ich stiahnuť. Nech sa páči Zímné pátračky:

Ak by vám bolo málo zimných aktivít, ponúkam vám jeden skvelý súbor aktivít s názvom Príbeh snehovej vločky, stačí kliknúť tu a dovziete sa viac

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.