Veľká noc klope na dvere. Už ste nejaké vajíčka zdobili? My sme si zatiaľ vyrobili zopár ligotavých z alobalu (postup nájdete tu) a zabávali sme sa s hrou Ozdob si vajíčko. Táto hra je jednoduchá, zábavná a hlavne, ak podľa nej budete zdobiť vajíčka, každé jedno bude originál. (Podobnú hru nájdete tu: Nakresli si draka.)

Ako na to?

Potrebujete si ju len stiahnuť a vytlačiť. Nachystajte si pastelky, ceruzku a hraciu kocku a môžte sa do toho hneď pustiť.

Hra má jednoduché pravidlá. Po prvom hode, podľa čísla na kocke, ozdobíte hornú časť vajíčka, druhý hod vám ukáže, aký vzor máte použiť na stred vajíčka. Tretím hodom dozdobíte spodok a štvrtý hod vám vyberie farby, ktorými môžete svoje vajíčko rôzne dofarbiť.

ozdob si vajičko

A aby toho nebolo málo, v PDF súbore na vás čaká jedno prekvapenie. Vezmite ho so sebou, keď pôjdete najbližšie na jarnú prechádzku. Nezabudnite si pribaliť nejaké písatko, pretože budete v prírode hľadať rôzne jarné poklady, ktoré si zaznačíte do Jarnej pátračky.

Tieto pátračky sú skvelé na namotivovanie detí vybehnúť von, aj keď sa im práve nemusí chcieť, ale tiež im pomáhajú viac sa sústrediť na veci okolo seba a zapojiť do pozorovania všetky zmysly.

Pátrať môžete spolu ako rodina a hľadať spoločne veci, ktoré šumia, či čokoľvek, čo je krásne, alebo tvrdé. Alebo hrajte každý sám za seba a zasúťažte si, kto prvý vypátra všetky poklady z pátračky.

Ozdob si vajíčko Jarná pátračka

Nech sa páči, stihanite si hru Ozdob si vajíčko aj s Jarnou pátračkou a užívajte si jarné dni.

 

1 odpovedať

Spätné odkazy a spätné upozornenia

  1. […] je veľmi obľúbená aktivita u detí rôzneho veku. Je to vlastne taká menšia honba za akýmikoľvek pokladmi.  Pátračky […]

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.