hláskové hry

Moje najmladšie dieťa prišlo nedávno s otázkou: “Čo sa učia druháci v škole?” Len tak zo mňa vyletelo, že samohlásky, spoluhlásky a dvojhlásky a ich delenie a správne písanie. Tak vraj ona sa to chce učiť tiež.

Sľúbila som jej teda, že jej pripavím nejaké aktivity k tomuto učivu. Niečo, čo nebude nuda, ale zároveň jej pomôže deliť hlásky s

100 vecí, ktoré mi robili radosť v roku 2023

Končí ďalší rok.

Pre mňa jeden z najťažších rokov. Prišla som o prvého veľkého muža môjho života. O môjho milovaného otca. A aj keď viem, že som o neho prišla len tu na Zemi a že on už ma čaká v Nebi, aj tak je to ťažké.

A asi práve preto, som sa rozhodla napísať tento článok. Chcem v ňom

aktivita na stiahnutie

Prinášam vám jednu aktivitku na stiahnutie, ktorá podporí pisateľské zručnosti aj kreativitu vašich detí. Vymyslela ju moja dcéra.

Jedného dňa prišla za mnou s tým, že sa jej nepáči ako píše. Vraj píše ako malé decko (má 10) a chce to zlepšiť. Problém však bol, že sama sa nevedela naštartovať na to, čo má písať. Požiadala ma, aby som

písanie

Zamysleli ste sa niekedy nad touto otázkou? Je písanie cieľ alebo prostiedok? 

Ja mám v tejto otázke jasno.

Písanie je prostriedok. 

Je to prostriedok na vyjadrenie mojich myšlienok. Napríklad aj tu, na blogu. Je to ale aj prostriedok pre mňa, ako si častokrát utriediť chaos v hlave, vtedy najradšej píšem do denníka ceruzkou, alebo čiernym perom. Veľakrát je písanie prostriedok

100 vecí, ktoré mi robili radosť v roku 2023

Tip na knihu pre všetkých rodičov, ktorý vychovávajú digideti. Takže vlastne pre všetkých vás.

Rada si zvýrazňujem v knihách zaujímavé myšlienky. No a táto kniha, ktorá má 305 strán, má v mojej čítačke najviac zvýraznení. To už stojí za celý článok na blogu.

Táto kniha ma zaujala predovšetkým preto, že je napísaná veľmi netradične. Netradične na knihu o technológiách (ach,

rodič domoškolácky

Rozmohl se nám tady, takový nešvar.

Hodnotíme a kritizujeme niečo, čo sme nikdy nezažili. Hodnotíme a kritizujeme niečo, čo sa nás netýka. Hodnotíme a kritizujeme niečo, na čo sa nik nepýtal.

Tety, švagriné, babky, kamošky na ihrisku vedia a sú si takmer vždy na 110% isté, že my, domoškolácki rodičia, ničíme našim deťom život.

“Nevieš, do čoho ideš.”

“Nedáš mu