hláskové hry

Moje najmladšie dieťa prišlo nedávno s otázkou: “Čo sa učia druháci v škole?” Len tak zo mňa vyletelo, že samohlásky, spoluhlásky a dvojhlásky a ich delenie a správne písanie. Tak vraj ona sa to chce učiť tiež.

Sľúbila som jej teda, že jej pripavím nejaké aktivity k tomuto učivu. Niečo, čo nebude nuda, ale zároveň jej pomôže deliť hlásky s

aktivita na stiahnutie

Prinášam vám jednu aktivitku na stiahnutie, ktorá podporí pisateľské zručnosti aj kreativitu vašich detí. Vymyslela ju moja dcéra.

Jedného dňa prišla za mnou s tým, že sa jej nepáči ako píše. Vraj píše ako malé decko (má 10) a chce to zlepšiť. Problém však bol, že sama sa nevedela naštartovať na to, čo má písať. Požiadala ma, aby som

pátračky

Chodia vaše deti rady vonku?  Moje ako kedy a ako ktoré. V lete s tým problém nie je, za čo vďačím aj faktu, že netreba vynakladať žiadnu extra námahu na obliekanie a človek je von v podstate hneď ako sa tak rozhodne. No v zime to už je iná sranda.

Aj keď zasvieti slnko, ale fúka vietor.

Ak sneží, väčšinou

 

Veľká noc klope na dvere. Už ste nejaké vajíčka zdobili? My sme si zatiaľ vyrobili zopár ligotavých z alobalu (postup nájdete tu) a zabávali sme sa s hrou Ozdob si vajíčko. Táto hra je jednoduchá, zábavná a hlavne, ak podľa nej budete zdobiť vajíčka, každé jedno bude originál. (Podobnú hru nájdete tu: Nakresli si draka.)

Ako na to?

nakresli si draka
rímske čísla
lapbook leonardo da vinci