hláskové hry

Moje najmladšie dieťa prišlo nedávno s otázkou: “Čo sa učia druháci v škole?” Len tak zo mňa vyletelo, že samohlásky, spoluhlásky a dvojhlásky a ich delenie a správne písanie. Tak vraj ona sa to chce učiť tiež.

Sľúbila som jej teda, že jej pripavím nejaké aktivity k tomuto učivu. Niečo, čo nebude nuda, ale zároveň jej pomôže deliť hlásky s ľahkosťou. No a keďže najjednoduchšíí spôsob ako to docieliť je hra, dala som ich zopár dokopy. A nenecháme si ich len pre seba.

Aké hláskové hry teda nájdete v súbore, ktorý si môžte nižšie stiahnuť ?

1. Hláskový domček.

Hláskový domček je skvelou vizuálnou pomôckou, ktorá pomôže deťom lepšie si zapamätať rozdelenie samohlások, spoluhlások a dvojhlások. Navyše pri jeho tvorení sa môžte porozprávať o geometrii a tiež vymýšľať rôzne príbehy o tomto dome a jeho obyvateľoch. 

2. Hlásková rybačka

Hlásková rybačka je hra, pri ktorej sa deti budú hýbať. A popritom sa učiť delenie hlások. Ideálna kombinácia. Okrem rybiek a rybníkov, ktoré nájdete na vyltačenie v PDF súbore, budete k tejto hre potrebovať kancelárske spinky a udicu. Tú si vyrobíte jednoducho doma z drievka, špagátu a magnetu. Nezabudnite pri hraní rozvinúť aj tému o magnetoch a prepojiť slovenskú gramatiku s prírodovedou. 

3. Dvojhlásky

Tretia aktivita je určená na zautomatizovanie si písania slov s dvojhláskami. Obsahuje 12 listov, v ktorých deti pomenujú obrázok a rozdelia slovo na slabiky. Potom dané slovo použijú vo vete, ktorú následne nakreslia

Tieto hláskové hry vám teraz ponúkam na stiahnutie zadarmo. Stačí vyplniť dolu formu a letia k vám.

Ak by vám to bolo málo a chceli by ste sa s deťmi viac zamerať na zábavné učenie tvrdých a mäkkých spoluhlások, nakuknite do ebooku Y nie je náš nepriateľ.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.