Kedysi dávno som si kúpila odstredivku na šalát. Nie kvôli šalátu. Kvôli tvoreniu. Ja viem, toto už je na diagnózu. Ale verte, či nie, fakt ju na tvorenie využívame. Z času, na čas ju vyberieme a krúúúúúúútime a zabávame sa. Vlastne mi ju tento týždeň pripomenuli deti. Robila som poriadky v skrinke a dostala sa do rúk Maruške, ktorá si ju len tak na prázdno začala krútiť. A mne skrsol v hlave plán na naše ďalšie vianočné tvorenie.

vianočné tvorenie s odstredivkou

Nachystala som farby a papiere a zavolala dievčatá. Myslela som, že to bude zábava najmä pre Marušku a Hanku, ale dve staršie pustili  z rúk všetko, čo práve robili a pridali sa k nám.

Ako na to?

Najprv treba vystrihnúť kruh z papiera. My sme strihali z bielych, ale aj farebných výkresov ( Teri si aspoň mohla precvičiť rysovanie kružníc).

Papier sme vložili do odstredivky a nastriekali sme naň farby. Najlepšie je dávať farby čo najbližšie k stredu. My sme používali prstové farby od Crayoly a trblietkavé akrylové farby v tubách (Vianoce sú predsa aj o trblietkach). Majú gélovú konzistenciu, preto sa ľahšie v odstredivke rozprskli na všetky strany.

vianočné tvorenie

Keď už je na papieri dostatočné množstvo farieb, zavrieme ju a nastáva najlepšia časť tvorenia. Krúúúútenie. Baby si vytvorili poradovník, aby sa na každú ušlo, všetky chceli krúúútiť. A krútime poriadne, nech sa farby poriadne rozprsknú na všetky strany a pomiešajú.

vianočné tvorenie s odstredivkou na šalát

Naša odstredivka už čo-to zažila, občas sa nám zasekávala, tak si baby museli pomáhať. Jedna krútila, ďalšia jej ju pridržiavala. Krásne bolo sledovať ich spoluprácu.

vianočné tvorenie s odstredivkou na šalát

Aj krútenie raz musí prestať, ak chcete vidieť, čo ste stvorili. U nás to bolo samé: “Jééééééééj, waaaaaau, supéééééér!”

vianočné tvorenie s odstredivkou na šalát

Niekedy sa nám farby krásne pomiešali, zo žltej a modrej vznikla zelená, zo zlatej a červenej, oranžová. Svoje spravil aj podklad.

vianočné tvorenie

Inak farby vyzerali na bielom výkrese a úplne iný nádych dostali na farebných. Niekedy sa nám zdal kruh málo farebný, tak sme naň nastriekali ďalšie farby a pokračovali sme v krútení.

vianočné tvorenie

Všetky kruhy sme nechali poriadne vysušiť a potom sme z nich vystrihovali rôzne vianočné motívy. Niektoré nám poslúžia ako ozdoby na krb, inými sme už ozdobili vianočné pozdravy pre našich kamošov.

vianočné tvorenie

Toto vianočné tvorenie bola fakt zábava.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.